OSS

Idź do spisu treści

Menu główne

Osiągnięcia

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE XXI LO i SMS NR 2 w roku szkolnym 2013/2014  


OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE XXI LO i SMS NR 2 w roku szkolnym 2012/2013  

Siatkówka chłopców Trefl:
Uczniowie I klasy reprezentując barwy Trefl Gdańsk S.A występowali w rozgrywkach o Mistrzostwo Woj. Pomorskiego w lidze Kadetów, a najzdolniejsi w rozgrywkach juniorów, III lidze i Młodej Lidze
W kategorii kadetów zespół zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego.
W finale Mistrzostw Polski Kadetów młodzi siatkarze zajeli VII miejsce.
Juniorzy oraz kadeci wygrali finały województwa w siatkówce plażowe (Czunkiewicz, Ciesielski)
Uczniowie I, II, III klasy (Czunkiewicz, Lewandowski, Behrendt, Wilkowski, Osiak, Stępień) zdobyli Mistrzostwo Młodej Ligi orza Mistrzostwo województwa pomorskiego w Licealiadzie
Trenerzy: Mariusz Łobacz, Adam Miotk, Ariel Fijoł.

Piłka nożna

Tytuł mistrzowski w Gdańskiej Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej wywalczyli: Tomasz Drozdowski, Jakub Mądrachowski, Rafał Rybakowski, Paweł Rzepnikowski, Mateusz Machola, Kamil Gorczyca, Mateusz Krzywkowski, Marcin Kucharski, Przemysław Czerwiński, Piotr Jaroszek.

Lechia Gdańsk zwyciężyła w VII edycji Turnieju AmberCup 2013. OSS reprezentowali: Damian Kugiel, Przemysław Czerwiński, Przemysław Frankowski, Paweł Dawidowicz.

Hokej

Polskie hokeistki po raz pierwszy w historii walczyć będą o awans na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi 2014r. Selekcjoner Marek Kozyra ogłosił 21-osobową kadrę narodową seniorów w hokeju kobiet na lodzie, w której znalazła się uczennica II klasy OSS Oliwia Rybacka (GKS Stoczniowiec Gdańsk).

Siatkówka dziewcząt:
Reprezentacja szkoły zajęła III m-ce w Licealiadzie

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE XXI LO i SMS NR 2 w roku szkolnym 2011/2012  

Piłka siatkowa SMS NR 2
Uczniowie klas II i III SMS nr 2 w Gdańsku reprezentowali barwy klubu sportowego Trefl Gdańsk S.A., uczestnicząc w  rozgrywkach  Młodej Ligi , ligi Juniorów  oraz III ligi seniorów na szczeblu wojewódzkim. W  rozgrywkach  Młodej Ligi młodzi siatkarze Trefla z dorobkiem 21 pkt.  zajęli IX  miejsce. W III lidze   zajęli I miejsce, i wywalczyli awans do drugiej ligi wygrywając turniej półfinałowy oraz finałowy rozgrywane w Gdańsku. W rozgrywkach juniorów Trefl Gdańsk zakwalifikował się do finału o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego i zajął pierwsze miejsce wygrywając  wszystkie spotkania. Awansując do szczebla centralnego, zespół dotarł do ścisłego finału Mistrzostw Polski Juniorów i uplasował się na ósmym miejscu.Do wyróżniających się zawodników należą: Michał Zaborowski, Przemysław Stępień, Kacper Gajowczyk oraz Bartosz Pietruczuk.
Uczennica III klasy Julita Kurdziuk występowała w rozgrywkach II ligi reprezentując barwy klubu sportowego AWFiS Gedania Gdańsk , który zajął IV miejsce w grupie I.  Julita Kurdziuk  z zespołem Gedanii Gdańsk zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorek i została najlepiej punktującą zawodniczką mistrzostw.
Uczniowie klasy I występują w rozgrywkach o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w  lidze Kadetów, a najzdolniejsi w rozgrywkach juniorów. Rozgrywki w  kategorii Kadetów, zawodnicy Trefla Gdańsk zakończyli na pierwszym miejscu  i zakwalifikowali się do ćwierćfinałów  Mistrzostw Polski Kadetów, w których zajęli również pierwsze miejsce. Zespół odpadł w turnieju półfinałowym.
Do wyróżniających się zawodników należą: Piotr Wilkowski, Bartosz Zochniak, Karol Behrendt, Maciej Weigt.
Uczniowie SMS nr 2 reprezentując OSS w Gdańsku wygrali rozgrywki wojewódzkie Licealiady 2012 zdobywając złoty medal.
Trenerami i nauczycielami SMS nr 2 w Gdańsku są : Mariusz Łobacz , Ariel Fijoł i Adam Miotk               
Piłka siatkowa dziewcząt OSS
Uczennice klas siatkarskich reprezentowały OSS w rozgrywkach piłki siatkowej organizowanych przez GOKF w ramach Gdańskiej Licealiady wygrywając wszystkie mecze i zdobywając Mistrzostwo Gdańska Liceów. Kolejnym etapem w ramach rozgrywek międzyszkolnych był finał wojewódzki w Rumi, gdzie wywalczono również najwyższe miejsce i prawo gry w Ogólnopolskim Turnieju Liceów. W zawodach tych, które odbyły się w Wieliczce nasze uczennice zajęły 9 miejsce (na MP OSS reprezentowały uczennice klas drugich).
Oprócz rozgrywek międzyszkolnych dziewczęta reprezentowały kluby sportowe w rozgrywkach zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i ogólnopolskim. Uczennice Sterczewska Magdalena, Makowska Anna, Lubera Anna, Julita Kurdziuk, Alicja Wójcik wywalczyły złote medale i tytuł MISTRZA POLSKI  w kategorii juniorek a Julita Kurdziuk została najlepiej punktującą zawodniczką mistrzostw. Te same zawodniczki występując w rozgrywkach II ligi zajęły IV miejsce. W ramach rozgrywek III ligi zawodniczki reprezentujące GKS Wieżyca 2011 Stężyca zajęły III miejsce.

Autorami tych wszystkich sukcesów są trenerzy: Jagła Witold, Kramek Paweł, Wróbel Grzegorz oraz wszyscy nauczyciele współpracujący z klasami siatkarskimi.
Piłka siatkowa chłopców - GKS Stoczniowiec
Klasa 1
Udział w lidze PWZPS w kategorii kadet 6 miejsce
Udział w Lidze PWZPS w kategorii junior  - wycofani po rozgrywkach grupowych i dołączeni do I zespołu
Udział pary Filipa Dareckiego w mistrzostwach województwa Pomorskiego w piłkę siatkową plażową kategoria kadet - 16 miejsce
Zawodnicy Filip Darecki , Wiktor Pawlak zostali dołączeni z juniorów II drużyna do I drużyny na Finał Wojewódzki w piłkę siatkową juniorów i 1/8 , 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów
Klasa II
Udział w lidze wojewódzkiej PWZPS w kategorii junior II zespół Stoczniowca - wycofani po rozgrywkach grupowych i dołączeni do I zespołu zawodnicy Krzyśko Krzysztof, Pawlik Damiam, Iwaniuk Kacper, Gałda Maciej
Zawodnicy Krzyśko Krzysztof, Pawlik Damiam, Iwaniuk Kacper, Gałda Maciej uczestniczyli Mistrzostwach województwa Pomorskiego w piłce siatkowej plażowej
Para Gałda, Iwaniuk zajęła 4 miejsce i uzyskała awans do 1/2 Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Juniorów.
Klasa III
Udział w lidze PWZPS w kategorii Junior 2 miejsce w województwie i awans do 1/8 Mistrzostw Polski.
1/8 MP - 2 miejsce awans do 1/4 MP
1/4 MP - 4 miejsce
Maciej Rzepczyński , Bartoszc Kulawy, Paweł Papke - brali udział również w rozgrywkach III ligi i awansowali do 1/2 Finału o wejście do II ligi , gdzie zajęli 2 miejsce i awansowali do Finałów  - 4 miejsce
Trenerami klas są :
3 klasa - Jacek Łapiński
1 ,2 klasa + drużyna seniorska - Bartłomiej Szczypczyk

 
Piłka nożna – Lechia Gdańsk
Uczniowie SLO brali udział w rozgrywkach:
- na szczeblu krajowym tj. Młoda Ekstraklasa zajmując 16 miejsce w rywalizacji ze starszymi zawodnikami.
- na szczeblu regionalnym w III lidze ( województwa pomorskie i zachodnio pomorskie ) – 9 miejsce
- na  szczeblu wojewódzkim w juniorach starszych – II miejsce, w Juniorach Młodszych – I miejsce.
Kilku uczniów uzyskało powołania do Reprezentacji Polski swoich roczników  tj. Jaroszek Piotr, Powszuk Bernard, Kacprzycki Łukasz, Frankowski Przemysław, Dawidowicz Paweł. Damian Kugiel był uczestnikiem Mistrzostw Europy U17, na których zajął wraz z reprezentacją Polski 3 miejsce.
Zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach MESA ( Młoda Ekstraklasa):
 Dawidowicz Paweł, Czerwiński Przemysław, Kugiel Damian, Gorczyca Rafał,  Skibowski Maciej, Sidor Kewin,
Zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach III Ligi - Frankowski Przemysław
Zwycięscy Pomorskiej ligii juniorów młodszych: Bejrowki Patryk, Czarnota Dawid, Czerwiński Przemysław, Dawidowicz Paweł, Drozdowski Tomasz, Kugiel  Damian, Frankowski Przemysław, Smuczyński Bartłomiej, Warsiński Kacper, Malanowski  Dominik, Słowik Seweryn, Skobowski Maciej, Bembenek Hubert, Hildebrandt, Gorczyca Rafał, Sidor Kewin.
Aktualnie zespół zwyciężył w ćwierćfinale Klubowych Mistrzostw Polski w  dwumeczu z Wisłą Puławy ( Mistrz ligii Lubelskiej) 7-0 i 4-3 i jest w trakcie rozgrywania Półfinału Mistrzostw Polski w dwumeczu z  Mistrzem Ligii Kujawsko Pomorskiej - Zawiszą Bydgoszcz. Pierwszy mecz  Lechia zwyciężyła w Bydgoszczy 3-0 (1-0).
Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych – lipiec 2012 – opiekun Wilk Krzysztof


Hokej na lodzie
Drużyna juniora młodszego Energa Stoczniowiec Gdańsk rozegrała 24 meczów mistrzowskich w sezonie zasadniczym w eliminacjach  ogólnopolskiej ligi hokeja na lodzie. Po sezonie zasadniczym zajęła szóste miejsce zdobywając 32 pkt.
W lutym 2012 drużyna rozegrała baraże w Sanoku do OOM (kluby z miejsc 4-7 sezonu zasadniczego), zajmując drugie miejsce (do OOM kwalifikowały się kluby z trzech pierwszych miejsc). W OOM w Katowicach  wystąpiło 6 drużyn podzielonych na 2 grypy.
Faza grupowa:
Energa Stoczniowiec – MKS Sokoły Toruń 1:4
Energa Stoczniowiec – MMKS Podhale 2:9
Mecz o V miejsce:
UKS MOSM Bytom  - Energa Stoczniowiec 5:0
Juniorzy młodsi  Energa Stoczniowiec Gdańsk wystąpili w składzie: Jakub Puchalski, Oskar Durczyński, Konrad Kmieć (uczniowie kl. I) oraz Bartosz Duda, Paweł Trawczyński, Maciej Gawlik, Oskar Cymbała, Jędrzej Byliński (uczniowie kl. II). Trener drużyny był Krzysztof Lehmann.  Ponadto uczniowie naszej szkoły reprezentowali  kraj na zawodach międzynarodowych do lat 18: Paweł Trawczyński, Bartosz Duda.Paweł Trawczyński brał udział MŚ do lat 18 w Budapeszcie.
Drużyna juniora Energa Stoczniowiec w sezonie zasadniczym po 28 meczach uzyskała czwarte  miejsce w tabeli zdobywając 53 pkt.    
W  Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu  grało 6 drużyn podzielonych na 2 grupy. Nasza drużyna ostatecznie zdobyła czwarte miejsce.
Faza grupowa:
Energa Stoczniowiec – MMKS Podhale 2:1
 Energa Stoczniowiec – MOSM Tychy 1:5
MKS Sokoły – Energa Stoczniowiec 3:1
Mecz o III miejsce:
UKH Unia Oświęcim – Energa Stoczniowiec 4:2
Drużyna wystąpiła w składzie: Jakub Kubicki, Bartosz Duda (uczniowie kl. II), Maksym Damps, Paweł Mainka, Bartosz Jędrzejewski (uczniowie kl. III) oraz absolwenci naszej szkoły: Dawid Maciejewski, Oskar Lehmann, Bartosz Aleniewski, Jakub Serwiński, Arnold Szymczewski, Damian Idzikowski oraz Michał Ruszkowski. Trenerem drużyny był Henryk Zabrock
Zapasy
Uczniowie SLO w sezonie 2011/12 reprezentują w zapasach barwy klubu sportowego Granica Gdańsk.
Osiągnięte wyniki sportowe:
Puchar Polski Kadetów w Radomiu w dniach 14-15.10.2011r -  II miejsce Klinder Michał
Puchar Polski Juniorów w Wałbrzychu w dniach 18-19.11.2011r - V miejsce Deyna Patryk,
V miejsce Ostrowski Mariusz
Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów w Warszawie w dniach  4-5.11.2011r  - II miejsce zajęło Województwo Pomorskie. W reprezentacji startowało trzech uczniów naszej szkoły z  klasy I SLO D : Mariusz Ostrowski, Michał Klinder i Daniel Krefta.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE XXI LO i SMS NR 2 w roku szkolnym 2010/2011  

1. Piłka siatkowa dziewcząt GKS Gedania
• I m-ce w Piłce Siatkowej dziewcząt Gdańskiej Licealiady Młodzieży Szkolnej
• III m-ce w Piłce siatkowej dziewcząt w Mistrzostwach Województwa w Człuchowie
2. Piłka siatkowa chłopców Trefl
• I m-ce w Piłce Siatkowej chłopców Gdańskiej Licealiady Młodzieży Szkolnej
• I m-ce w Piłce Siatkowej chłopców w Mistrzostwach Województwa w Malborku
3.Piłka siatkowa chłopców GKS Stoczniowiec
• II m-ce w Piłce Siatkowej juniorów w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego
• VI m-ce w Piłce Siatkowej kadetów w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego
4. Piłka nożna Lecha Gdańsk
• II m-ce w rozgrywkach pomorskiej ligi juniorów - rocznik 1994
• V m-ce w w rozgrywkach pomorskiej ligi juniorów - rocznik 1992/93
• udział uczniów w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy - rocznik 1990-91
5. Hokej na lodzie
• I m-ce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu
• II m-ce w tabeli w grupie A - drużyna juniora młodszego
• I m-ce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - juniorzy młodsi
• II m-ce w Centralnej Lidze - juniorzy
6. Zapasy
Puchar Polski Juniorów:
• III m-ce Maliszewski Jacek
• V m-ce Deyna Patryk
Mistrzostwa Polski Juniorów:
• III m-ce Maliszewski Jacek
• V m-ce Deyna Patryk
 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE XXI LO i SMS NR 2 w roku szkolnym 2009/2010  


1. Piłka nożna Lecha Gdańsk
• III m-ce w w rozgrywkach IV ligi seniorów - rocznik 1990
• II m-ce w rozgrywkach pomorskiej ligi juniorów starszych - rocznik 1990
• I m-ce w w rozgrywkach pomorskiej ligi juniorów młodszych oraz klubowe wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych - rocznik 1991
• udział uczniów w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy - rocznik 1990-91
2. Hokej na lodzie GKS Stoczniowiec
• V m-ce w I lidze seniorów
• Absolwenci naszej szkoły: Stróżyk, Witkowski, Ziółkowski grają w Extraklasie i zajęli V m-ce w Mistrzostwach Świata Grupy B do lat 20
• II m-ce w Mistrzostwach Juniorów i Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
3. Piłka siatkowa dziewcząt GKS Gedania
• I m-ce w Mistrzostach Polski Juniorek
• II m-ce w Mistrzostwach Polski Kadetek
• I m-ce w Licealiadzie Województwa Pomorskiego
4. Piłka siatkowa chłopców Trefl
• awans do I ligi w rozgrywkach klubowych
• awans do II ligi w rozgrywkach klubowych
• VI m-ce w Mistrzostwach Polski Juniorów
• Sobański i Jeżyk biorą udział w Reprezentacji Polski


OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE XXI LICEUM SPORTOWEGO i SMS NR 2 w I sem. 2008/09

Osiągnięcia indywidualne:

1. Czudzinowicz Adrian – zapasy - III m-ce w Pucharze Polski Juniorów 2009r.
2. Maliszewski Jacek – zapasy - III m-ce w Pucharze Polski Kadetów 2009r.
3. Plutowska Justyna – łyżwiarstwo figurowe - Mistrzyni Polski Juniorów 2009r.
4. Chmielewski Aron – hokej na lodzie - Reprezentant Kadry Narodowej do lat 18
5. Szymczewski Arnold – hokej na lodzie - Reprezentant Kadry Narodowej do lat 17

Osiągnięcia zespołowe:

1. Piłka siatkowa
• I m-ce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Kadetów
• I m-ce w Turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Kadetów, rok szkolny 2008/2009
• I m-ce w Mistrzostwach Gdańska Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców, rok szkolny 2008/2009
2. Piłka nożna
• II m-ce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych
• I m-ce w Mistrzostwach Gdańska Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej, rok szkolny 2008/2009
• I m-ce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, rok szkolny 2008/2009
3. Tenis stołowy
• I m-ce w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt w Mistrzostwach Gdańska Szkół Ponadgimnazjalnych, rok szkolny 2008/2009 4. Hokej na lodzie
• II m-ce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2009 r.


OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE XXI LICEUM SPORTOWEGO i SMS NR 2 w II sem. 2007/08  

PIŁKA NOŻNA - runda wiosenna
II miejsce w Pomorskiej Lidze Juniorów Starszych
opiekun: Marek Szutowicz klasy II b,d

I miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Pomorskiego.
opiekun: Gładysz klasy Ib

I miejsce w Mistrzostwach Gdańska szkól ponadgimnazjalnych w piłce nożnej
I miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej
opiekun: Stefan Gierwatowski


HOKEJ NA LODZIE
III miejsce na XIII OOM
III miejsce w MP juniorów młodszych.
III miejsce w MP juniorów
starszych.
opiekun: Wiesław Walicki , T. Wawrzkiewicz


PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT
II miejsce w Mistrzostwach Gdańska szkól ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt
I miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewczat
II miejsce Finale Ogólnopolskiej Licealiady w Toruniu
I miejsce w rozgrywkach Województwa pomorskiego w piłce siatkowej w kategorii kadetek
II miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetek w Tomaszowie Lubelskim
opiekun: Grzegorz Wróbel, Witold Jagła


PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW
GKS ,,Stoczniowiec

II miejsce w mistrzostwach województwa pomorskiego w kategorii kadetów
IV miejsce na OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY W (STAŃCZYK, NASIOROWSKI, FABISZEWSKI)-
Opiekun: Edward Pawlun

W lidze zajęliśmy II miejsce v-ce mistrzostwo woj. Pomorskiego i awans do ¼ MP.
VII miejsce w finale Mistrzostw Polski w Częstochowie
Opiekun: J. Łapiński

I miejsce w Mistrzostwach Gdańska szkól ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców
I miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców
Opiekun: Stefan Gierwatowski

Publiczne Liceum Szkoły Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Gdańsku
,,TREFL”
II miejsce w rozgrywkach III ligi
III miejsce w rozgrywkach województwa Pomorskiego juniorów
I miejsce w rozgrywkach o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w kategorii Kadetów
III miejsce -Turniej półfinałowy Mistrzostw Polski w Gdańsku
juniorzy Trefla Gdańsk zdobyli Puchar Województwa Pomorskiego w kategorii seniorów i w sezonie 2008/2009 przystąpią do rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu centralnym.
Opiekun: Mariusz Łobacz.

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE I JAZDA SZYBKA SHORT-TRACK
Zawodnicy łyżwiarstwa figurowego – tańca synchronicznego zajęli I miejsce w zawodach ogólnopolskich o ,,Piruet Opola”
Uczeń Michał Olender zdobył I klasę sportową i I miejsce w klasyfikacji generalnej Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych

Opiekun: Trener. Teresa Weyna

ZAPASY
Luty
Puchar Polski w Janowie Lubelskim
V miejsce Czudzinowicz Adrian kat.wag 100kg
Marzec
Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego
Mistrzostwa Wybrzeża Juniorów w Gdańsku
I miejsce Czudzinowicz Adrian -kat.wag 100kg
II miejsce Jakimczyk Bartlomiej - kat.wag 58kg
III miejsce Czajka Adam -kat.wag 63kg
III miejsce Bigos Jakub -kat.wag 69kg
Kwiecień
Eliminacje do OOM – Kartuzy
I miejsce Jakimczyk Bartłomiej - kat.wag 58kg
I miejsce Nowicki Bartlomiej - kat.wag 54kg
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Dierżoniowie
X miejsce Jakimczyk Bartłomiej - kat.wag 58kg
XI miejsce Nowicki Bartlomiej - kat.wag 54kg
Czerwiec
Międzynarodowy Memorial Braci Pryczkowskich w Kartuzach
III miejsce Jakimczyk Bartłomiej - kat.wag 58kg
III miejsce Nowicki Bartlomiej - kat.wag 54kg
III miejsce Czudzinowicz Adrian -kat.wag 100kg
III miejsce Michalski Patrycjusz -kat.wag 100kg

W Kadrze województwa Pomorskiego w roku 2008 znależli się Czudzinowicz Adrian , Michalski Patrycjusz , Jakimczyk Bartłomiej , Czajka Adam

Opiekun: Trener Norbert Serba

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE XXI LICEUM SPORTOWEGO w I sem. 2007/08  

PIŁKA NOŻNA
II miejsce w Pomorskiej Lidze Juniorów Starszych
II Miejsce w międzynarodowym turnieju halowym Rewelandia 2007
II miejsce w Klasie A juniorów
opiekun: Marek Szutowicz klasy II

VI miejsce w Rozgrywkach Pomorskiej IV ligi seniorów
III miejsce w rozgrywkach seniorów klasy –A
opiekun: Robert Jędrzejczak, Tomasz Borkowski klasy III

I miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Pomorskiego.
opiekun: Gładysz klasy I

I miejsce w Mistrzostwach Gdańska szkól ponadgimnazjalnych w halowej piłce nożnej
opiekun: Stefan Gierwatowski, Radosław Gac

I miejsce w Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej podczas Licealiady
opiekun: Radosław Gac
  
HOKEJ NA LODZIE
Udział w Ogólnopolskiej lidze Juniora Młodszego, która jest jednocześnie eliminacją do OOM. Na dzień dzisiejszy drużyna zajmuje w lidze V miejsce
Uczniowie klasy III profil hokeja na lodzie biorą udział w Ogólnopolskiej Lidze Juniorów w hokeju na lodzie, które są eliminacjami do Mistrzostw Polski Juniorów. Drużyna Juniorów zajmuje obecnie V miejsce w lidze
Uczeń klasy III B Mateusz Strużyk uczestniczył w Mistrzostwach Świata
I Dywizji zawodników do lat 20, które odbyły się w Niemczech w grudniu 2007r. Uczeń ten jest zawodnikiem drużyny seniorów GKS „Stoczniowiec
opiekun: Wiesław Walicki
  
SIATKÓWKA

Zawodniczki uczestniczą w rozgrywkach wojewódzkich zajmując w kadetkach II m, a w juniorkach III m.
opiekun: Grzegorz Wróbel, Witold Jagła

V Ogólnopolski Memoriał im. J. Łukasika w piłce siatkowej chłopców w Gdańsku:
II miejsce GTS Gdańsk
Turniej Ogólnopolski kadetów.
III miejsce- I klasa
Opiekun: Edward Pawlun
  

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE XXI LO w sezonie 2006/07

PIŁKA NOŻNA
• I miejsce w Pomorskiej Lidze Juniorów Młodszych w piłce nożnej
• I miejsce w Lidze Juniorów B w piłce nożnej
• II miejsce na ogólnopolskim turnieju Złote Lwy Gdańskie w piłce nożnej
opiekun kl. I SLOB i SLOD: Marek Szutowicz

• I miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej podczas Licealiady
opiekun kl. III SLOA: Radosław Gac

• I miejsce na koniec rundy w Rozgrywkach Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych w piłce nożnej (kl. II SLOE)
• III miejsce na koniec rundy w Rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych w piłce nożnej (kl. II SLOD)
• I miejsce na VI międzynarodowym turnieju piłki nożnej ,,REWALANDIA" w Rewalu - 11.12.2006 r.
opiekun: Robert Jędrzejczak


ŁYŻWIARSTWO SYNCHRONICZNE
Na Mistrzostwach Polski w Oświęcimiu w łyżwiarstwie synchronicznym pary taneczne Michał Brzeziński i Daria Piasecka uczniowie klasy III slob zajęli I - sze miejsce.
opiekun: Teresa Weyna

HOKEJ NA LODZIE
• I miejsce w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży grupa północna (kl. I SLOD i II SLOB - hokej na lodzie)
• V miejsce w Centralnej Lidze Juniorów i wywalczenie awansu do finałów Mistrzostw Polski Juniorów w hokeju na lodzie (kl. III SLOB)
opiekun: Wiesław Walicki

ZAPASY
• II miejsce (Adrian Czudzinowicz kl. I SLOB) i III miejsce (Dawid Dykier kl. I SLOB) w zapasach na Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetów
• I miejsce (Adrian Czudzinowicz kl. I SLOB) i I miejsce (Dawid Dykier kl. I SLOB) w zapasach w Pucharze Polski Kadetów w Radomiu
• II m-ce (Marcin Matracki kl. III SLOC) i V m-ce (Bartłomiej Andryszewski kl. III SLOC) w zapasach Puchar Polski Juniorów w Mysłowicach w zapasach
• I m-ce (Dawid Dykier kl. I SLOB), II m-ce (Patrycjusz Michalski kl. I SLOB),
• III m-ce (Damian Mastaj kl. I SLOB) w zapasach na turnieju o "Błękitną wstęgę Bałtyku" w Gdańsku
• II m-ce (Marcin Matracki kl. III SLOC) w zapasach na Otwartych Mistrzostwach Norwegii "Oslo Open"
opiekun: Norbert Serba

SIATKÓWKA
• I i IV miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki dziewcząt w Słupsku i Malborku
opiekun: Grzegorz Wróbel

• II miejsce na Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Chłopców w Pucku
• V miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Kadetów w Opolu
• VII miejsce na Międzynarodowym Turnieju Siatkówki w Malborku
• VIII miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki w Gdańsku
• III miejsce na turnieju finałowym o mistrzostwo województwa pomorskiego siatkówki kadetów w Lęborku
• V miejsce na Międzynarodowym Turnieju Siatkówki w Pucku
opiekun klasy I SLOC: Edward Pawlun

• V miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Juniorów w Gdańsku
• Drużyna juniorów GTS Gdańsk zapewniła sobie tytuł mistrza woj.pomorskiego nie przegrywając żadnego meczu i tym samym udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorów
opiekun klasy II i III SLOC: Edward Pawlun
 
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE XXI LICEUM SPORTOWEGO w sezonie 2005/06

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE
Iwona Sadowska
uczennica klasy II slob zawodniczka "Stoczniowca" Gdańsk, reprezentantka kadry narodowej juniorów, Mistrzyni Polski w Międzynarodowych Zawodach w Łyżwiarstwie Figurowym o Puchar Prezydenta Miasta Owięcimia, uczestniczka zawodów o Grand Prix juniorów w łyżwiarstwie figurowym w Sofii (19 miejsce), uczestniczka zawodów o Grand Prix juniorów w łyżwiarstwie figurowym w Bratysławie (21 miejsce).

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT
Katarzyna Borowska i Monika Błeczyńska
zdobyły srebrne medale w Siatkówce Plażowej w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego i w Półfinale Mistrzostw Polski - zajęły V miejsce. HOKEJ NA LODZIE

Uczniowie naszej szkoły pod szyldem GKS Stoczniowiec biorą udział w rozgrywkach I ligi hokeja na lodzie, będącymi jednoczenie eliminacjami do finału Mistrzostw Polski Juniorów.
Srebrny Stoczniowiec - Drużyna kl.I SLO b w kategorii juniorów zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów. MMKS Podhale Nowy Targ zrewanżował się za porażkę z fazy eliminacyjnej i pokonał w finale biało-niebieskich 7:3 (3:2,1:1,3:0).Gdańskiego obrońcę Kamila Cichewicza wybrano najlepszym zawodnikiem na tej pozycji.

TENIS STOŁOWY
Karol Szarmach
•II miejsce na I wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym seniorów,
•IX miejsce na I Ogólnopolskim
turnieju klasyfikacyjnym seniorów, • V miejsce na III Ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym seniorów
• brązowy medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier juniorów w drużynie, zawodnik ekstraklasy zawodnik kadry młodzieżowej,
•XVII miejsce na Mistrzostwach świata juniorów w deblu i mikscie.

Bartosz Szarmach
•II miejsce na II wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym seniorów
•I miejsce na III wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym seniorów
•brązowy medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier juniorów w drużynie
•zawodnik ekstraklasy i I ligi mężczyzn
•zawodnik kadry młodzieżowej
•IX miejsce na Mistrzostwach świata juniorów w deblu i mikscie

Wiktor Gniewek
•III miejsce na II wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym seniorów
•IX miejsce na I wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym seniorów
•VI miejsce na I wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym seniorów
•VIII miejsce na rozgrywkach ekstraklasy mężczyzn
•zawodnik centralnego orodka szkolenia Polskiego Zwišzku TenisaStołowego
•zawodnik ekstraklasy
 
Marcin Kubiak
•III miejsce na II wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym seniorów
•IX miejsce na I Ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym seniorów
•I miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Województwa
•II miejsce na Mistrzostwach Województwa seniorów w dwblu
•zawodnik ekstraklasy i I ligi mężczyzn

 PIŁKA NOŻNA
klasa Isloe
•I miejsce w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Juniorów -
•II miejsce w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych
•IV miejsce w Turnieju Juniorów Starszych w Pruszczu Gdańskim
•III miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej CISOWA CUP
•Ł. Gładczuk, M. Konikowski, Ł. Kubiński zostali powołani na konsultacje kadry Polski U- 17 - trener D. Dziekanowski

ZAPASY
Puchar Polski Kadetów w Radomiu •III miejsce Żurawik Piotr
•V miejsce Czajka Adam
Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw
repezentacja: •Żurawik Piotr
•Czechowski Kamil
•Matracki Marcin

Mistrzostwa Wybrzeża Juniorów w Gdańsku
•I miejsce Żurawik Piotr kat. wag. 63
•I miejsce Matracki Marcin kat. wag. 100
•II miejsce Czechowski Kamil kat. wag. 84
•III miejsce Andryszewski Bartłomiej kat. wag. 76
•III miejsce Sawicki Kamil kat. wag.76
•IV miejsce Bigos Jakub kat. wag. 69

Drużynowo zespół zajął I miejsce!!!

Puchar Polski Juniorów im. Pawła Jasińskiego w Mysłowicach
•III miejsce Matracki Marcin
•III miejsce Czechowski Kamil
•V miejsce Żurawik Piotr

Międzynarodowe Mistrzostwa powiatu Nowodworskiego
•I miejsce Andryszewski Bartłomiej kat. wag. 76
•I miejsce Żurawik Piotr kat. wag. 63
•I miejsce Matracki Marcin kat. wag. 100
•II miejsce Jakimczyk Jakub kat. wag. 69
•III miejsce Sawicki Kamil kat. wag.76
•III miejsce Bigos Jakub kat. wag. 69

Drużynowo zespół zajął I miejsce!!!

W kadrze województwa pomorskiego w roku 2005 znaleźli się:
•Czechowski Kamil
•Kozikowski Łukasz
•Matracki Marcin
•Andryszewski Bartłomiej
•Żurawik Piotr

W rankingu najlepszych zawodników naszego województwa w roku 2005 na 156 sklasyfikowanych zawodników - 3 miejsce zajął Matracki Marcin, 6 miejsce Żurawik Piotr, 7 zajął Czechowski Kamil.
Zawodników trenuje Norbert Serba.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE XXI LO w sezonie 2004/05

Hokej na lodzie
Drużyna kl. III SLO b w kategorii juniorów zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów (6 - 12.03.2005 r. w Janowie k/Katowic).
W drużynie wystąpili uczniowie: •Soliński Sylwester - bramkarz
•Popielarz Paweł - obrońca
•Fabian Jarosław - obrońca
•Kosobucki Jakub - napastnik
•Kuchnicki Mariusz - napastnik
•Gliwa Maciej - napastnik
• Młynarczyk Maciej - obrońca
trener: Wiesław Walicki

W kategorii juniorów młodszych uczniowie klas I i II zdobyli brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych - Sanok 2005 (1-7.03.2005r).  

Drużyna wystąpiła w następującym składzie:
•Konrad Rostkowski - bramkarz - kl. I •Tomasz Surgot - napastnik prawoskrzydłowy - kl. I
•Bartosz Szyrszyng - napastnik lewoskrzydłowy - kl. I
•Andrzej Piotrowski - napastnik lewoskrzydłowy - kl. I
•Michał Oleander - obrońca lewa obrona - kl. I
•Rafał Balcewicz - napastnik prawoskrzydłowy - kl. II
•Łukasz Kaczorowski - napastnik lewoskrzydłowy - kl. II
•Damian Czaja - napastnik rodkowy
•Jakub Jędrzejczak - napastnik rodkowy - kl. II
•Patryk Dittmer - obrońca lewa obrona - kl. II
trener: Zenon Obłoński


OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE XXI LO w sezonie 2003/04

TENIS STOŁWY

Karol Szarmach
•III miejsce na I OTK juniorów w grze pojedynczej
•V miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów w miksta
•II miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów w drużynie
•II miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów w drużynie
•IV miejsce na wiatowym Festiwalu szkół ponadgimnazjalnych w drużynie
•IX miejsce na wiatowym Festiwalu szkół ponadgimnazjalnych w singlu
•II miejsce na Mistrzostwach Województwa Seniorów w deblu
•VII miejsce w I ligowych rozgrywkach mężczyzn
•Zawodnik Kadry Narodowej Juniorów
•IV miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Drużyn Szkolnych w Saarbruken w Niemczech

Wiktor Gniewek
•V miejsce na Ogólnopolskim turnieju juniorów w singlu
•V miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów w singlu
•II miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów w drużynie
•I miejsce na Mistrzostwach Polski szkół ponadgimnazjalnych w drużynie
•IV miejsce na wiatowym Festiwalu szkół ponadgimnazjalnych w drużynie
•IX miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier w singlu
•III miejsce na Mistrzostwach Województwa Seniorów w deblu
•IX miejsce w Turnieju z cyklu PRO TOUR w Dubaju w singlu
•I miejsce w Turnieju z cyklu PRO TOUR w Dubaju w drużynie
•III miejsce w Mistrzostwach Polski LZS juniorów w singlu
•XIII miejsce w Europejskim rankingu juniorów
•VII miejsce w I ligowych rozgrywkach mężczyzn
•IV miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Drużyn Szkolnych w Saarbruken w Niemczech
•Zawodnik Kadry Narodowej Juniorów

Bartosz Szarmach
•V miejsce na I Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym juniorów w singlu
•II miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów w drużynie
•II miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów w deblu
•I miejsce na Mistrzostwach Polski szkół ponadgimnazjalnych w drużynie
•IV miejsce na wiatowym Festiwalu szkół ponadgimnazjalnych w drużynie
•IV miejsce na wiatowym Festiwalu szkół ponadgimnazjalnych w drużynie
•II miejsce na Mistrzostwach Województwa Seniorów w deblu
•III miejsce w Mistrzostwach Polski LZS juniorów w deblu
•VII miejsce w I ligowych rozgrywkach mężczyzn
•IV miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Drużyn Szkolnych w Saarbruken w Niemczech
•Zawodnik Kadry Narodowej Juniorów
•IX miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Czech juniorów

Marcin Kubiak
•IV miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Drużyn Szkolnych w Saarbruken w Niemczech
•XVII miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów indywidualnie
•IV miejsce na wiatowym Festiwalu Szkół ponadgimnazjalnych w drużynie
•I miejsce na Mistrzostwach Województwa Juniorów indywidualnie
•I miejsce na Mistrzostwach Województwa Juniorów w drużynie
•I miejsce na Mistrzostwach Województwa Seniorów
•I miejsce na Mistrzostwach Polski szkół ponadgimnazjalnych w drużynie
•Zawodnik Kadry Narodowej Juniorów

PIŁKA SIATKOWA

Mateusz Sypniewski
•II miejsce w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Kadetów w piłce siatkowej
•III miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski Kadetów
•III miejsce w Mistrzostwach Kadetów województwa pomorskiego w piłce siatkowej
•IV miejsce w Mistrzostwach Juniorów województwa pomorskiego w piłce siatkowej
•III miejsce w Mistrzostwach Kadetów województwa pomorskiego w piłce plażowej
•III miejsce w Mistrzostwach województwa pomorskiego w piłce plażowej juniorów

Krzysztof Kowalski

•III miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w piłce siatkowej halowej kadetów
•II miejsce w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w piłce siatkowej halowej kadetów
•III miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski w piłce siatkowej halowej kadetów

Mariusz Weyer
•III miejsce w Mistrzostwach wojewódzkich
•V miejsce w ćwierćfinałach piłki plażowej kadetów
•III miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich kadetów piłki siatkowej halowej



Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego